Brottsplatskartan Visar på karta var brotten sker

Annons:

Rattfylleri

Bomhus, Gävle

Mon 16 Apr, 02:07 (April 2012)

Karta som visar ungefär var brottet ägt rum

Rattfylleri - Kuppbollsvägen - Bomhus. En rutinkontroll på Kuppbollsvägen i Bomhus resulterade i att en kvinna i 20 års åldern fick medfölja till polisstationen för kroppsbesiktning, misstänkt för rattfylleri alt grovt rattfylleri. Kvinnan frigavs efter bevisprovtagning och förhör. Bevisvärde: 0.29 mg/l. Brott: Rattfylleri (normalgraden)

Senaste brotten i Gävleborgs län

  • Narkotikabrott

    Iggesund, Hudiksvall

    Sun 21 Oct, 00:15 (October 2012)

  • Stöld

    Storvik, Sandviken

    Sat 20 Oct, 08:03 (October 2012)

  • Brand

    Heden, Bollnäs

    Sat 20 Oct, 00:23 (October 2012)

  • Brand

    Voxnabruk, Ovanåker

    Thu 18 Oct, 23:04 (October 2012)

  • Rattfylleri

    Delsbo, Hudiksvall

    Thu 18 Oct, 20:16 (October 2012)

  • Stöld/inbrott

    Gävleborg

    Tue 16 Oct, 11:51 (October 2012)

  • Trafikolycka, personskada

    Kungsgatan, Gävle

    Mon 15 Oct, 09:11 (October 2012)

  • Narkotikabrott

    Hattmakargatan, Gävle

    Fri 12 Oct, 21:40 (October 2012)

  • Brand

    Iggesund, Hudiksvall

    Fri 12 Oct, 14:04 (October 2012)

  • Stöld/inbrott

    Hedesunda, Gävle

    Fri 12 Oct, 07:02 (October 2012)

Fler brott i Gävleborgs län

Fler brott i närheten av Bomhus, Gävle

  • Inbrott

    Bomhus, Gävle

    Sat 7 Sep, 04:13 (September 2013)

  • Rån väpnat

    Bomhus, Gävle

    Tue 6 Aug, 19:58 (August 2013)

  • Misshandel

    Bomhus, Gävle

    Mon 8 Jul, 03:39 (July 2013)

  • Misshandel

    Bomhus, Gävle

    Fri 5 Jul, 11:28 (July 2013)

  • Misshandel

    Bomhus, Gävle

    Sat 29 Jun, 20:29 (June 2013)

  • Försvunnen person

    Bomhus, Gävle

    Thu 11 Apr, 14:35 (April 2013)

  • Misshandel

    Bomhus, Gävle

    Mon 8 Apr, 19:44 (April 2013)

  • Inbrott

    Bomhus, Gävle

    Sun 7 Apr, 12:21 (April 2013)

  • Olaga hot

    Bomhus, Gävle

    Thu 28 Mar, 21:25 (March 2013)

  • Rån övrigt

    Bomhus, Gävle

    Mon 11 Mar, 20:36 (March 2013)