Brottsplatskartan Visar på karta var brotten sker

Annons:

Brand

Irsta, Västerås

Wed 2 May, 22:22 (May 2012)

Karta som visar ungefär var brottet ägt rum

Mordbrand Räddningstjänst och polispatruller larmades till Grävlinge utanför Irsta med anledning av en brand. Det visade sig att en mindre gammal lada stod i lågor. Den var övertänd när räddningstjänst kom till platsen. En viss spridningsrisk till terräng förelåg. En anmälan om mordbrand kommer att upprättas och en teknisk undersökning av platsen kommer att utföras så snart det är möjligt. Ladan innehöll inga djur och ingen person har heller kommit till skada.

Senaste brotten i Västmanlands Län

Fler brott i Västmanlands Län

Fler brott i närheten av Irsta, Västerås

  • Rattfylleri

    Irsta, Västerås

    Tue 27 Aug, 09:18 (August 2013)

  • Rattfylleri

    Irsta, Västerås

    Sat 17 Aug, 02:16 (August 2013)

  • Rattfylleri

    Irsta, Västerås

    Sun 21 Jul, 11:19 (July 2013)

  • Trafikolycka, personskada

    Irsta, VÄSTERÅS

    Sat 8 Jun, 07:46 (June 2013)

  • Trafikolycka

    Macken, Västerås

    Tue 15 Jan, 19:01 (January 2013)

  • Stöld/inbrott

    Irstaskolan, Västerås

    Sun 23 Dec, 23:13 (December 2012)

  • Trafikolycka

    Irsta, Västerås

    Fri 2 Nov, 15:22 (November 2012)

  • Brand

    Irsta, Västerås

    Sat 14 Jul, 03:15 (July 2012)

  • Trafikolycka, singel

    Irsta, Västerås

    Tue 22 May, 00:08 (May 2012)

  • Brand

    Irsta, Västerås

    Thu 3 May, 22:22 (May 2012)