Brottsplatskartan Visar på karta var brotten sker

Annons:

Rattfylleri

Krankroksgatan, Västerås

Thu 21 Mar, 15:59 (March 2013)

Karta som visar ungefär var brottet ägt rum

Misstänkt drograttfyllerist stoppad Polis stoppade en bilist på Krankroksgatan med anledning av att bilen var belagd med brukandeförbud. Bakom ratten satt en 28-årig man som visade tydliga tecken på att vara påverkad av narkotika. Mannen fick följa med till polishuset för provtagning och förhör. Han misstänks nu för drograttfylleri, ringa narkotikabrott samt grov olovlig körning. Han saknade körkort. Dessutom rapporterades han för att ha framfört en bil belagd med brukandeförbud. Frigiven.

Senaste brotten i

Fler brott i

Fler brott i närheten av Krankroksgatan, Västerås

  • Inbrott

    Apoteket, Västerås

    Sun 11 Aug, 00:39 (August 2013)

  • Djur skadat/omhändertaget

    Ikea, Västerås

    Sat 10 Aug, 13:23 (August 2013)

  • Brand

    Restaurang, Västerås

    Fri 9 Aug, 04:59 (August 2013)

  • Stöld

    Apotek, Västerås

    Tue 6 Aug, 14:31 (August 2013)

  • Skadegörelse

    Barnen, Västerås

    Sun 30 Jun, 21:11 (June 2013)

  • Våld/hot mot tjänsteman

    Restaurang, Västerås

    Sun 30 Jun, 02:36 (June 2013)

  • Trafikolycka

    Krankroksgatan, Västerås

    Tue 25 Jun, 19:49 (June 2013)

  • Snatteri

    Barnen, Västerås

    Tue 21 May, 15:41 (May 2013)

  • Stöld/inbrott

    Apotek, Västerås

    Wed 17 Apr, 23:40 (April 2013)

  • Stöld

    Ikea, Västerås

    Sun 24 Mar, 16:22 (March 2013)